BANGKOK - FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Vyhlídková plavba po řece Chao Phraya a po vodních kanálech Thonburi
Přibližně 1.5 hod plavby, barvitý život na řece, výhledy WAT ARUN - Chrám boha červánků, Wat Kaew - Královský palác, nejluxusnější bangkokské hotely a kondominia i na starou zástavbu, domky a obchůdky na vodě v Thonburi, hadí farma, doky královských bárek aj. Orientační cena: do cca 450,- THB (v ceně není vstup do hadí farmy 100,- THB).

Nejvýznačnější chrámy Bangkoku
Polodenní program, navazuje časově na ranní vyhlídkovou plavbu. WAT PHRA KAEW - KRÁLOVSKÝ PALÁC: hodinová prohlídka unikátního komplexu sestávajícího z více než 100 budov, zejména CHRÁM SMARAGDOVÉHO BUDDHY, rezidence a obřadní síně králů dynastie Chakri. WAT PO - CHRÁM LEŽÍCÍHO BUDDHY. Nejstarší a nejrozlehlejší chrám v Bangkoku. Velmi působivá socha Buddhy 47 m dlouhá, sbírka 396 soch sedícího Buddhy různých stylů, škola tradiční thajské masáže aj. WAT TRAIMIT - CHRÁM ZLATÉHO BUDDHY. Chrám na okraji čínské čtvrti se sochou Buddhy z 5.5 tuny ryzího zlata. Orientační cena: do cca 600,- THB.

Tradiční thajská večeře a tance
Večerní program. Ukázky lidových a klasických thajských tanců v dobových kostýmech, ochutnávka typických thajských jídel servírovaných tradičním způsobem. Orientační cena: do cca 600,- THB.

Ayutthaya
Celodenní výlet do starobylého původního hlavního města Siamu. Prohlídka pozůstatků středověkých chrámů v Ayutthayi a prohlídka paláců a zahrad letních královských sídel v Bang Pa In. S obědem. Za menší příplatek možnost plavby otevřenou rychlou lodí z Bang Pa In do Ayutthaye po řece a městském vodním opevnění (cca 40 minut). Cena: cca 1200,- až 1400,- THB dle počtu osob.

Plovoucí trhy Damnoern Saduak
Polodenní výlet klimatizovaným autokarem nebo minibusy. Zastávka u solisek (získávání soli z mořské vody) v provincii Samut Songkhran. Ukázka tradiční výroby cukru z kokosových květů v provincii Ratchabuhri. Přesun otevřenými čluny po zavlažovacích kanálech v kokosových plantážích na největší thajský plovoucí trh v Damnoern Saduaku. Návštěva umělecké řezbářské dílny a velkoprodejny výrobků z týkového dřeva. Podle okolností při zpáteční cestě možná zastávka u nejvyšší buddhistické pagody na světě v Nakhom Pathomu. Orientační cena: do cca 700,- THB. Tento výlet lze kombinovat s odpolední návštěvou tzv. růžových zahrad v Sampranu,kde je možno shlédnout představení thajských tanců, ukázky lidových obyčejů a výcvik slonů. Cena celodenního výletu vč. oběda cca do 1300,- THB.

Krokodýlí farma Samut Prakan
Při cestě z Bangkoku na Pattayu. Dnes největší krokodýlí farma chová více než 50.000 krokodýlů. Představení se cvičenými krokodýli, ukázka umění cvičených slonů, projížďky na slonech, malá zoologická zahrada, obchody s výrobky z krokodýlí kůže, fotografování se zvířaty aj. Orientační cena: do cca 600,- THB.

Muang Borán
V Samut Prakanu jsou na rozloze 8 ha kopie nejvýznačnějších siamských stavebních památek v téměř skutečné velikosti, areál se projíždí minibusem nebo autem, se zastávkami u nejzajímavějších objektů. Polodenní program. Zastávka u skutečně obří sochy tříhlavého slona Erawana. Orientační cena: do 700,-THB.

Vyhlídkový let vrtulníkem nad Bangkokem
Start se střechy hotelů Oriental nebo Šangríla. Let nad řekou Chao Phraya a nad centrem města s vyhlídkou na význačné památky, orientační body i supermoderní zástavbu. Cena dle počtu osob (1 až 5 osob): cca 3500,- THB.

Nabídka zájezdů je vždy doplněna a upřesněna průvodcem na místě. Ceny jsou pouze orientační, mění se dle sezony a zejména podle počtu osob. Doporučujeme vybírat a platit fakultativní zájezdy až v Thajsku.


DALŠÍ PODROBNÉ INFORMACE O THAJSKU NALEZNETE NA HTTP://THAJSKO.ON-INTERNET.CZ