NĚKTERÉ POJMY A ZVYKLOSTI

Masáž „áb ob nuad“
(neboli masáž vodní, tělesná, erotická, též turecká lázeň). Poskytuje se ve většinou dosti přepychových víceposchoďových salonech na privátních pokojích s velikými vanami, začíná koupelí ve dvou (možno též ve třech). Průvodce zavede zájemce do vybraných a osvědčených luxusních salonů, kde se vybírá z velkého počtu masérek za sklem na podiu. Je nutná určitá znalost cen a pravidel, trvání masáže 1,5 hodiny. Thajští mužové podle statistky využívají tuto specificky asijskou službu v průměru nejméně dvakrát do měsíce. 

Klasická masáž
(neboli tradiční obecná thajská masáž, thajsky „nuad phén borán“). Průvodce doporučí osvědčený salon s rozumnou cenou a dobrou úrovní služeb, eventuelně doprovodí zájemce přímo do salonu. Masérky a maséry lze objednat i na pokoj do hotelu. Dále jsou dostupné i tradiční masáže chodidel, obličeje nebo hlavy a olejové masáže.

Karaoke
Zájemci se mohou seznámit s nejrozšířenější a nejoblíbenější thajskou večerní zábavou v jednom z nesčetných klubů, v nichž si Thajci sami do mikrofonu zpívají nebo si nechávají zpívat od hostesek písničky dle vlastního výběru. Neodmyslitelnou součástí různých typů karaoke rozličných úrovní jsou služby profesionálních společnic, V.I.P. privátní pokoje s karaoke vybavením, většinou luxusní. Z mnohých karaoke je možno si hostesky po dohodě odvést sebou. Cizince v těchto zařízeních příliš často nepotkáte. 

Coffe Shopy
Kavárny neboli Coffee Shopy některých hotelů jsou oblíbeným místem pro seznamování. Na rozdíl od zábavních podniků, které mají v poslední době vesměs nařízenou zavírací hodinu, jsou některé Cofee Shopy otevřeny 24 hodin denně. Znalci vědí, do kterých chodí cizinci a kam většiou jen Thajci a jaké jsou zvyklosti a cenové relace ve kterém z nich. Ale pozor na to, že ve většině hotelů nápis Cofee Shop označuje opravdu jen obyčejnou hotelovou kavárnu.

Zpěvačky
Thajci při hledání krásné společnosti dávají přednost před pódii plnými svlečených tanečnic členským pánským klubům a pak zejména podnikům, kde vystupují zpěvačky v krásných večerních róbách nebo jinde zase v minišatičkách. Jsou to umělkyně, každá ovšem má číslo a lze ji pozvat ke stolu a ucházet se o její přízeň. V řadě podobných míst je skutečně překvapivé množství velmi půvabných zpěvaček, někdy jsou jejich fotografie vyvěšeny před vchodem. Často se tam ovšem nemluví anglicky, ale jen thajsky, ale pokud si tam některý cizinec troufne zabloudit, je vítán. 

Tanečnice a hostesky
Určité (a to mnohé) zábavní podniky jsou zařízeny na to, že každá z tanečnic nebo hostesek může s hostem podnik opustit. Platí se za to poplatek, kterému se říká „Bar Fine“. Podle úrovně baru to bývá 200 až 500 bahtů. Návštěvníci často platí toto „odstupné“ za dvě dívky. Na to není sleva, ta se poskytuje až když se společnice vyplácí z práce na větší počet nocí, např. když si ji zákazník bere sebou na pobyt u moře. Vše je možno dojednat i s manažerem, s „mamasan“ nebo s obsluhou. Další dohoda poté už je ovšem pouze mezi zákazníkem a dívkou. Vše probíhá obvykle velmi snadno a to dokonce i když chybí na obou stranách jazyková vybavenost. Pokud dívka doprovází hotelového hosta na jeho pokoj, musí předat v recepci občanský průkaz (bat pračáčon), hotel ji policejně přihlásí a účtuje většinou 300 bahtů (někde i 500). Mnohé noční (ale i některé denní) podniky mají vlastní pokoje. U těch ostatních jsou vždy nablízku hodinové hotely, převážně velmi dobré úrovně a s velmi rozumnou cenou.