PATTAYA - FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Ostrov Ko Larn
Celodenní výlet. Plavba rychlým člunem cca 40 minut z Pattaye. Koupání, vodní sporty, šnorchlování. Oběd v restauraci u pláže. Poplatky za vodní sporty nejsou v ceně. Orientační cena: do cca 500,- THB.

Ostrov Ko Samet
Celodenní výlet. Transfer autobusem do provincie Rayong. Plavba z přístavu Bang Phe na Na Ko Samet. Krátký přesun terénními auty na tzv. Diamantovou pláž - Hat Sáj Káo. Koupání, vodní sporty, šnorchlování. Oběd v restauraci u pláže. Vodní sporty nejsou v ceně. Orientační cena: cca 850,- THB vč. poplatku za vstup do přírodní rezervace Ko Samet. 

Tropické zahrady Nong Nooch
Rozlehlá, 400 ha velká soukromá tropická zahrada s nepřeberným množstvím rostlinných druhů. Zahrada se specializuje především na pěstování palem, může se chlubit největším počtem druhů palem pěstovaných na jednom místě na světě. Pro návštěvníky je připravena prohlídka orchidejové zahrady, tvarovaných keřů, kaktusové zahrady a bonsají. Velikým zážitkem bude ukázka tradičních thajských tanců, ukázka bojů na slonech, thajský box i tanec děvčat a chlapců, při kterém přeskakují stále do sebe narážející tyče. Největším lákadlem ale zůstává opravdu nejkrásnější sloní show v Thajsku. Sloni hrají fotbal, chodí po předních nohou, tančí, ale vždy se nechají rádi nalákat na trs banánů, který nabízí některý divák. Budete se moci nechat vyzvednout chobotem do výšky, sednout si na slona nebo se jím nechat překročit. Pokud máte rádi slony, je Nong Nooch Tropical Garden to pravé pro Vás. Kromě toho, jsou v zahradě připraveny i další atrakce: můžete se nechat vyfotit s tygrem či leopardem, ale také s opicemi, hady i papoušky. V mini ZOO můžete obdivovat zástupce původní thajské fauny, aniž byste museli jezdit do neprostupných džunglí. Výlet do tropické zahrady je polodenní. Zahrada je vzdálena cca 15 km jižně od Pattayi. Cena: do cca 500,- THB.

Mini Siam
Výlet, který obvykle navazuje na tropickou zahradu Nong Nooch Tropical Garden, protože nejkrásnější zážitky si návštěvníci odnesou až k večeru, kdy se rozsvítí osvětlení jednotlivých staveb a vy se ocitnete v kouzelném světě. Na malém kousku půdy můžete obdivovat architektonická díla celého světa. Většina staveb je zmenšena v měřítku 1:25 a můžete navštívit Londýn, stejně jako New York nebo Paříž. Nejzajímavější pro Vás ale budou makety paláců ze starých královských thajských měst Ayuthaye a Sukhothaie v celé své neporušené nádheře. Hodinová zastávka v Mini Siamu, vzdáleném asi 3 km od Pattaye by určitě neměla nikomu ujít. Cena (vstupné a doprava) cca 250,- THB.

Jízdy na slonech
Polodenní program. Transfer z hotelu na sloní farmu. Asi hodina a půl jízdy na slonech volnou krajinou ve vnitrozemí za letoviskem Pattaya. Pohoštění ovocem. Orientační cena: cca 750,- THB. 

Kabaret Alcazar
Večerní představení. Světoznámý velmi výpravný transvestitský kabaret. Orientační cena: 650,- THB V.I.P. sedadla, 450,- THB nečíslovaná sedadla, včetně dopravy z hotelu a zpět.

Okolí Pattaye
Celodenní výlet vč. oběda. Zastávka na trhu s místními produkty. Výhledy na ústřicové farmy. Opičí útesy. Kamenická dílna. Slévárna bronzových soch Buddhy. Rodinná pěstírna orchidejí. Mořské akvárium. Orientační cena: do cca 750,- THB. 

Dvoudenní výlet na řeku Kwai
Zastávka u solisek v provincii Samut Songhran, ukázka výroby cukru z kokosových květů. Přesun čluny na plovoucí trh Damnoern Saduak, řezbářská dílna a prodejna výrobků z týkového dřeva. Oběd v restauraci na řece Mae Klong ve městě Kanchanaburi. Legendární m,ost přes řeku Kwai, válečné muzeum a válečný hřbitov. Přesun do přírodní rezervace Sai Yok na řece Kwai Noi. Ubytování na plovoucích bungalovech (bez elektřiny, pouze petrolejové lampy). Plavba na voru k vodopádu, koupání. Večeře v plovoucí restauraci. Nocleh. Snídaně. Ranní vyhlídková jízda otevřenými čluny po řece Kwai Noi. Odjezd z rezervace Sai Yok. Prohlídka tzv. Průsmyku pekelného ohně na již nepoužívané trase železnice smrti. Zastávka u vodopádu Sai Yok Yai. Oběd.Cesta asi 40 km dobovým vlakem po železnici smrti z konečné stanice v Nam Tok. Přestup do minibusů, přesun zpět přes Bangkok do Pattaye. Orientační cena: cca 2400,- THB.

Nabídka zájezdů je vždy doplněna a upřesněna průvodcem na místě. Ceny jsou pouze orientační, mění se dle sezony a zejména podle počtu osob. Doporučujeme vybírat a platit fakultativní zájezdy až v Thajsku.


DALŠÍ PODROBNÉ INFORMACE O THAJSKU NALEZNETE NA HTTP://THAJSKO.ON-INTERNET.CZ